Esnafa, Vergi ve Prim Borcunda Kolaylık Talebi

Esnafa, Vergi ve Prim Borcunda Kolaylık Talebi

06.03.2018 18:54:59

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Suriye sınırındaki esnafa, vergi ve prim borcu ile banka kredisi konularında kolaylık sağlanmasını talep etti.

Konfederasyondan yapılan açıklamaya göre, Palandöken, Kilis ve Hatay’a bağlı Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerinde esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek, sorunları hakkında bilgi aldı.

Palandöken, Suriye sınırındaki il ve ilçelerdeki esnafın çarklarının dönmesi için yapılan destekleri ve Maliye Bakanlığının bölge esnafının ocak ayında vermesi gereken vergi beyannamelerini 26 Şubat’a kadar ertelenmesini olumlu değerlendirdiklerini ifade etti.

Bu destekleri yeterli bulmadıklarını belirten Palandöken, şunları kaydetti:

“İlave olarak esnafın tüm vergi beyannameleri ve Sosyal Güvenlik Kurumu bildirimleri ile bunların ödemeleri en az 6 ay mücbir sebeplerden dolayı ertelenmeli. Bununla beraber, bölge esnafının başta Halkbank olmak üzere tüm bankalardan kullanmış olduğu kredilerin taksitleri de yine 6 ay faizsiz ertelenmeli.

Bölge esnafına mücbir sebeplerden dolayı ekonomik destek için sıfır faizli kredi verilmesi büyük önem taşıyor. Mücbir sebeplerden dolayı Kilis, Hatay illeri ile Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri başta olmak üzere bölgede zarar gören esnaflarının desteklenmesi kaçınılmazdır. Bu kapsamda Afrin operasyonundan olumsuz etkilenen esnaflara 6 ay ödemesiz ve 2 yıl vadeli sıfır faizli kredi verilmelidir. Çünkü ülke olarak en çok yardımlaşmamız ve birbirimize destek olmamız gereken günleri yaşıyoruz.”

KURUMSAL

Destek Barkod, profesyonel ekibi ile her ölçekteki müşterilerine yapılan her işin detayını mümkün olduğunca sade ve anlaşılabilir bir dille anlatan, sorumluluk sahibi, sadece ofis içi değil, ofis dışında da sürekli destek vermeyi prensip edinmiş, personellerinin 15 yılı aşkın tecrübesinden çok iş ahlakı ve müşteri ilişkileri ile örnek gösterilen, referansları ile kurulduğu yılından bu güne kadar kesintisiz hizmet sağlayan örnek bir firmadır.

BİZE ULAŞIN

  • Yeditepe Mahallesi 85204 Nolu Sk. No:68 Alkış İş Mrk. Kat:2 D:6 Şahinbey/Gaziantep
  • 0543 307 2727 - 0342 503 27 47
  • info@destek-barkod.com